רווח גולמי- מה זה? וכיצד מייצרים את זה לעסק שלי

רווח גולמי- מה זה? וכיצד מייצרים את זה לעסק שלי

רווח גולמי

נקודת האיזון בעסק שלך -3 נוסחאות וטעויות נפוצות ואיך זה קשור לרווח גולמי?

במרק העצום של מאות או אלפי הנתונים הפיננסים של העסק שלך, יש רק שלושה נתונים קריטיים שאתה צריך להבין היטב. אתה תמצא שההבנה שלהם תקבע את מצבו הפיננסי של העסק שלך, ומנגד שאי הבנה שלהם, ואי השימוש בהם יגרמו כך שהעסק שלך יפעל בסיכון משמעותי מיותר

הנתון הראשון – נקודת איזון

נקודת האיזון קובעת את גובה מחזור החשבוניות הנדרש בעסק שלך על מנת לעמוד בכל התשלומים שבהם אתה מחוייב, בלי להרוויח (אבל גם בלי להפסיד). זוהי נוסחה חשובה מאד והיא מהווה בסיס להרבה מאוד חישובים אחרים בעסק, לכל אורכו ורחבו – כולל תמחיר, רווחיות, תכנון פיננסי עתידי ועוד.  

נקודת האיזון מחושבת באופן הבא – הוצאות קבועות חלקי רווח גולמי-כלכלי.

דוגמה? ובכן, אם ההוצאות הקבועות שלך בחודש הן 150,000 ש"ח, והרווח הגלמי-הכלכלי שלך עומד על 30%, נקודת האיזון, על פי הנוסחה עומדת על חצי מיליון. 

המשמעות?

שבמחזור חשבוניות חודשי על סך חצי מיליון ש״ח, שילמת את כל הוצאות הספקים שייצרת בחודש, וכיסית את כל ההוצאות הקבועות, אבל לא נותר דבר.

מתחת לרף זה, אתה מפסיד כסף חי.

מעל – אתה מרוויח. 

נקודת איזון – טעויות נפוצות ומכשילות

טעות 1: להשתמש ברווח גולמי-חשבונאי במקום רווח גלמי-כלכלי

מדוע טעות? משום שהרווח הגלמי-החשבונאי מסתמך על "עלות המכר", שהינו נתון חסר ברוב המקרים או פשוט אינו מתייחס להוצאות הישירות בלבד. במקרים כאלו, אתה מקבל נתון כוזב ומטעה. ואז, אתה בטוח שבחצי מיליון אתה מאוזן, בשעה שאתה בפועל מפסיד כסף. אופס.

טעות 2: חישוב חסר של ההוצאות הקבועות

וכן, שוב, ההוצאות הקבועות החשבונאיות פשוט לא כוללות את כל ההוצאות האמיתיות. לפעמים המספר שונה בתכלית.

טעות 3: לא להבין שמבנה ההוצאות הקבועות והרווחיות משתנה כל הזמן

נתת הנחה? פגעת ברווח הגלמי הכלכלי. הוספת עובד? אופס. שוב שינית את המספר. נקודת איזון אמיתית היא דבר חי ונושם, לא משהו שבודקים פעם בשנה אצל רואה החשבון.

מיותר לציין שההחלטות שתקבל כשתבצע את החישוב בצורה מדויקת, יאפשרו לך לשפר את התוצאות הכספיות שלך בצורה מרשימה, בדיוק כפי שאנחנו עושים זאת בתהליכי הייעוץ שלנו.

הנתון החשוב הבא שנשוחח עליו הוא רווח גולמי כלכלי, שלא ניתן לספור בכמה דרכים שונות טועים בו, טעויות שעולות מיליונים. על כך נשוחח בפוסט הבא.

כדי לחשב את שיעור הרווח הגולמי יש לחשב את היחס בין השניים (הרווח הגולמי אל מול המחזור או סכום העסקה שתתקבל מהלקוח) הוא הרווחיות הגולמית, והוא נמדד באחוזים. בדוגמה למעלה, הרווח הוא 40,000 ש״ח, או 40% מהמחזור.

ייעוץ כלכלי ופיננסי

איך אנחנו יכולים לשפר לך את הפיננסים?

ב-20 השנים האחרונות אנחנו עוזרים לבעלי עסקים לבנות עסקים חסונים ויציבים שמייצרים תזרים משמעותי ומאפשרים לבעליהם ליהנות מחלוקת רווחים ולהגדיל את הזמן הפנוי שלהם. החל מעסקים גדולים וקטנים, יבואנים ויצואנים, קמעונאים, סיטונאים או בעלי רשתות, קבלני שירותים, ספקי שירות, יצרנים ותעשיינים – לכל אלו עזרנו לחזק את תזרים המזומנים, את הרווחים, לבנות חברה בעלת שווי כלכלי משמעותי ולצמוח נכון.

אנחנו יכולים לעזור גם לך.

Call Now Button

אלפי בעלי עסקים

מקבלים ערך אמיתי כבר

למעלה מעשור

הצטרפו עכשיו וקבלו מידע
שווה מידי חודש:

אלפי בעלי עסקים

מקבלים ערך אמיתי כבר

למעלה מעשור

הצטרפו עכשיו וקבלו מידע
שווה מידי חודש: