תמחור מוצר או שירות - כך תדעו האם הוא נעשה נכון

תמחור מוצר או שירות - כך תדעו האם הוא נעשה נכון

תמחור מוצר

מגלגל 30 מיליון ועדיין תמחור מוצר לקוי

שמע סיפור מעניין על תמחור לא נכון של מוצרים או שרותים.

מצאתי את עצמי עובד עם עסק במחזורים של כ- 30 מלש"ח, ורווחיות ממוצעת כנהוג במשק, כשבמהלך התהליך עלתה שאלה:  האם אנחנו מרוויחים מספיק בעסק הזה. רואה החשבון אמר כן. בעל העסק הרגיש שלא, בהתחשב בצרכיו ובסיכון שבו הוא פעל. אני – אני אמרתי "לא, אתה ממש לא פועל ברווחיות האופטימלית.

תמחור מוצר נכון יכול לשלש את הרווחיות

בהשוואה לנתונים במאגר הנתונים ההיסטורי של חברת הייעוץ שלנו (שבה נתונים של "לפני-אחרי" ייעוץ), אתה פועל בערך בחצי הרווחיות האפשרית. רואה החשבון גלגל את העיניים. בעל העסק פקח את העיניים. חצי שנה מאוחר יותר, הרווחיות בעסק עלתה מ- 6.5% לכדי 18%! 270% גבוה יותר. טעיתי. הוא לא עבד בחצי הרווחיות. למעשה, הוא עבד בשליש מהרווחיות האפשרית.

רואה החשבון כבר לא כל כך גלגל את העיניים, הוא היה עסוק בניסיון להבין מה עשינו לכל הרוחות. לדבריו: "אם אני אלמד את כל הלקוחות שלי לעשות דברים כאלו…" תבין, בעל העסק (שהרוויח משהו כמו 1.95 מיליון ש״ח בשנה לפני מס), התחיל להרוויח למעלה מ- 5 מיליון ש״ח בשנה! האשראים צנחו לאפס. המזומנים התחילו להיערם בקצב מהיר מאוד. זה היה מאוד משעשע.

"מה קרה?" אתה שואל? מאוד פשוט…. אומר לך מיד. מה שקרה היה שאותו בעל עסק, שהרוויח רווחיות ממוצעת, תמחר לא נכון את המוצרים שלו. כתוצאה, בחלק מהמקרים הוא הרוויח בכיס אחד והפסיד בכיס שני. בחלק מהמקרים, התמחור השגוי הביא אותו לרכז מאמצים בקידום מוצרים ושרותים שעלו לו כסף במקום להכניס לו כסף. בחלק מהמקרים התמחור הלקוי הביא אותו לרתק המון הון עצמי על המדפים, על חשבון רווח בקופה. מהומה נוראית.

עכשיו, אגלה לך סוד: 

טעות התמחור הזאת אינה טעות נדירה כל כך. למעשה, נדיר לגלות בעל עסק שבאמת נמנע מביצוע טעויות תמחור שעולות לו הון תועפות. הטעויות נפוצות, ואני מאמין שקיימת הסתברות גבוהה שגם אתה עושה אותן בעסק שלך, ממש היום. זה לא בא בחשבון! נכון? ברור.

תמחור מוצר
Call Now Button

אלפי בעלי עסקים

מקבלים ערך אמיתי כבר

למעלה מעשור

הצטרפו עכשיו וקבלו מידע
שווה מידי חודש: