מחשבון – העלות האמיתית של אשראי לקוחות רק שיהיה ברור:

 
 

רק שיהיה ברור: הבנה של הדינמיקה המפורטת במחשבון המופיע מטה ובמאמרים הנלווים יכולה להפוך עסק עם תזרים בעייתי ועם חובות גבוהים למערכת הבנקאית למכונה שמייצרת מליוני ש״ח בשנה ברווח נקי.

לדוגמה: עסק בעל מחזורים של 50 מליון ש״ח שנתי, עם רווחיות תקינה אבל מיצוי מלא של מסגרות האשראים הבנקאיים הצליח לשחרר למעלה מ-10 מליון ש״ח יש מאין, רק מהשימוש בכלי מטה. (שים לב, במהלך השבועות הבאים בהם יועלו מאמרים נוספים שמרחיבים בנושא והנחיות מעשיות כיצד ליישם את התובנות הללו).

על מה אנחנו מדברים: אם אתה עובד B2B, ואתה משווק לעסקים, אתה קרוב לוודאי מעניק ללקוחות שלך ימי אשראי. רק שלא בטוח שלקחת בחשבון את מלוא ההשלכות של ימי האשראי שהענקת על התזרים שלך (רמז: אפילו אם אשראי הספקים שאתה מקבל מתאים לאשראי הספקים שאתה נותן, מניסיון אתה עדיין לא לוקח בחשבון את הבור האמיתי שיווצר לך). התוצאה: העסק רווחי אבל חווה בעיות תזרים ולחצים בנקאיים (תרגום: לא תוכל למשוך רווחים ובעתידך חיכוכים לא נעימים עם הבנקאי שלך).

אם תחשוב על זה רגע תבין שכאתה מעניק אשראי ללקוחות, אם אין לך מספיק מזומן (בשיעור שמחושב על ידי המחשבון) כדי לתת אשראי – אתה חייב לגייס אותו על בסיס בהול ולא מתוכנן ממקורות אחרים! כאשר אתה לא מתקדם מבלי להבין שבעוד מספר חודשים תידזקק להעמיד מס׳ מאות אלפי ש״ח לא מתוכננים לעסק שלך (כי הבנקאי שלך לא יהיה מוכן להשתתף) אתה מביט בתאונת דרכים פוטנציאלית שעלולה להתרחש ולכל הפחות בכמה לילות נטולי שינה. ולכך מומחי עוצמה עסקית לא מוכנים להסכים!

השתמש במחשבון כדי להבין מראש את השלכות ימי אשראי שאתה נותן על התזרים שלך:

מחזור המכירות חודשי
בשקלים חדשים, בחודש.
כמה כסף אתה משלם בחודש לכל העובדים שלך (כולל אתה)?
מה ההוצאות הקבועות האחרות בעסק? (תפעול, משרד, רכבים, ארנונה, וכו׳)
0= במזומן, 1= חודש אחד, 2= חודשיים, 0.5 = כחצי חודש וכן הלאה.
גרעון או שיפור בתזרים המזומנים כתוצאה משינויים אלו:ש״ח
 

מה משמעות הסכום?

הסכום שקיבלת הוא הסכום המזומן לו אתה זקוק – כדי לאפשר לעסק שלך להתנהל בצורה רגועה מול הבנק, בזמן שאתה מאפשר ללקוחות שלך לקבל ממך אשראי. עם כל הגדלה נוספת של ימי האשראי שאתה מספק ללקוחות שלך (או שהלקוחות שלך לוקחים לעצמם) מומלץ שתחזור אל המחשבון כדי לבחון את הסכום מחדש.

רוצה לגרום לתזרים שלך להשתפר? בוא נמשיך לדבר על זה פנים מול פנים – לחץ ליצירת קשר. 

 
Call Now Button